PODVEZIVANJE MOKRACNOG MJEHURA

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 2 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
PODVEZIVANJE MOKRACNOG MJEHURA Poslano: 07-18-2006 17:36 | Zaključano
imal li itko od vas kakvih saznanja na osnovu iskustva vama poznatih ljudi o operaciji tj. podvezivanju mokracnog mjehura kod zena? koliko je bolno i kakvi su rezultati - uspjesni ili ne? materi je ginekolog savjetovao da obavi zahvat inace ce joj otici bubrezi!? medjutim, njena poznanica ima lose iskustvo tj. savjetuje joj da trpi dok moze jer se njoj nakon operacije stanje navodno pogorsalo i pati i dalje od inkontinencije... poznate nekog pouzdanog kirurga za taj zahvat po mogucnosti u splitu ili dubrovniku?
norcur0n
Top 200 Contributor
Registriran(a): 25.04.2005.
Odgovor na Re: PODVEZIVANJE MOKRACNOG MJEHURA 07-18-2006 21:16 | Zaključano
Uobičajeno je da ginekolog ili urolog vrše tu operaciju ([i]TVT[/i] ili [i]Sparc[/i]), a o uspješnosti će vam najbolje reći sam liječnik (na osnovu statistike, svojih iskustava i objektivnog stanja pacijentice). Inkontinentnost se liječi na više načina (lijekovima i operativno), ovisno o vrsti i stadiju bolesti, te o godinama pacijentice ;)

expressa nocent, non expressa non nocent

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Odgovor na Re: PODVEZIVANJE MOKRACNOG MJEHURA 07-20-2006 13:08 | Zaključano
hvala! ipak htjela sam cuti zna li netko iz prve/druge ruke kako se osjecaju pacijentice nakon sto im se odstrani maternica i/ili podveze mjehur... poznanice moje mame uglavnom kazu da problemi i bolovi ne prestaju jer se dogadja da mjehur, recimo, ispadne! oops ... hvala 1more x