POSAO U LIDL-U (iskustva sadasnjeg djelatnika)

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 8 odgovor(a) | 1 Sljedbenik

ronald123
Not Ranked
Registriran(a): 22.10.2009.
POSAO U LIDL-U (iskustva sadasnjeg djelatnika) Poslano: 10-02-2012 23:49

evo ovo pisem samo za one koje interesira posao u lidlu i koji žele unaprjed dobit informacije o cemu se radi (koje ja kao i vecina kolega nije imala priliku dobit)

ISTINA JE sve ono sto ste culi o LIDLU -da največi je izrabljivač radnika u europi pa tako i kod nas

sto se tiče lidla kao lidla te vodečeg kadra trgovine na čelu s voditeljem nemam ni jednu pozitivnu kritiku ,to jest gadi mi se svaki dan koji provodim na poslu. 

lidl je doista dokaz da postoje modrni robovi,ne postuju radno vrijeme (uvjek se ostaje duže čistit dučan a voditelj svima pokupi čipove i obilježi kraj radnog vremena u 22 sata a zna se ostat i do ponoči.

zatim raspored radnog vremena se mjenja svaki dan tako da niti jedan djelatnik nemože planirat ništa ,ama baš ništa,a to čine s namjerom da se "djelatnika " izvuče iz svih sfera društvenoh života pa da se može fokusirat samo na Lidl.

svaki djelatnik trpi kritike svaki dan od voditelja koji su mahom golobrade fakultetlije s tek dobivenom diplomom (vjerovatno ekonomskog faksa) koji se pokusavaju dokazat pa se izivljavaju na svime i svačim-a najviše mi se gadi kako djeatnice u mojij filijali ližu š........ voditelju trgovine koji je od njih mlađi barem 20 godina a sve da bi sačuvale posao.

zatim sto se tiče plača nisu baš bajne u ljetnoj sezoni su oko 4700 kn bruto (za one kojima je jasno sto znaci bruto) na puno radno vriijeme od 40 sati tjedno tj. 28 kn/sat,a zimi to radno vrijeme pada na 30 sati tjedno a naravno s time i plača a najveci problem je sto u sezoni nemaju dovoljno ljudi samo da sta manje plate a dnevo filijala okrene i po 300 000 kn (pomnozite to s 3 mjsseca sezone )

jos jedna interesantna je stvar sto voditelj,dnevne zamjene i neke starije kolegice uopče ne plačaju marendu i sok koji piju za vrijeme radnog vremena (tj .meni osobno se jave kako ;uzela sam  kasnije cu platit ,ka da nebi bilo da je ukrala ,a nikad ne plati)

zatin neki proizvodi se kao posalju u otpis a dnevne zamjene to na vrata od skladista iznose i nose kući. 

uglavnom lidl mi se visee cini kao nekakva sekta nego kao ozbiljan poslodavac,

evo i par izjava od drugih kolega s foruma ;

bivša djelatnica-za lidl kao poslovođu nemam niti jedne riječi hvale. šta se tiće robe neke stvari i nisu loše, ali žao bože ljudi koji rade još uvijek tamo. žao mi je bivših kolegica koje trpe maltletiranja i svakakva govna od strane voditelja, zato što curama treba taj posao, učinite mi uslugu. kad odete sljedeći put u lidla, pogledajte malo cure, ne one na blagajni i ne one s kojima razgovarate, jer njihov je posao da budu nasmijane dok rade s mušterijom. pogledajte one s kojima ne pričate ako ih uopče nađete u trgovini zbog posla koji im je dan, pogledajte koliko i šta sve rade i samo zamislite kako ih gledaju na kamerama i još im mjeru vrijeme koje su potrošile na taj posao, jer palete trebaju složit u 20 min a imaju blagajnu imaju pekaru, imaju ambalažu imaju čistoću........ lidl je tvrtka koja provodi mobing nad jadnim radnicima i treba je potjerat iz naše zemlje. savijet svim nezaposlenim curama i momcima iz prve ruke, ne tražite posal u lidla rađe radit na javnim wc-ima nego tamo. to vam govorim iz vlastitog iskustva. ja i mojih nekoliko kolegica šta smo otišle od tamo radimo na tome da ukažemo ljudima i cijeloj ljepoj našoj da nam to ne treba, neka odu nazad u njemačku i iživljavaju se tamo. 

-Bok cure iz lidl... i ja sam radila u lidlu...i znam sva njihova pravila...sigurno je da imaju daleko najvece place i da imas dva dana u tjednu slobodno.. da drze do radnika i radnicki prava to je samo na papiru da vrse mobing to je sigurno i to malo zesci... bila sam na ispomoci u par ducana i svugdje je isto,puno puta su me digli sa slobodnog dana,cesto se ostaje prekovremeno i to se dalo izdrzati... ali psihicki maltretiranje to sam trpila 2g i vise nikad..sta god uradite kako god napravite posao nikad nisu zadovoljni..znala sam se probuditi u noci i prvo sto mi pada na pamet to je lidl,jesam li dobro napravila ovo ono sta me ceka kad dodjem u jutro na posao?? J sam bila rastresena i i na obitelj doma takav posao utjece negativno.. moj suprug je znao reci da sam kao kirurg zato sto su znali nazvati u bilo koje dana noci da se dodje na posao... samo mogu jedno reci hvala na suradnji dok je trajala i da ne bojkotiram kupnju u lidlu jer ja ne radim vise tamo,neke stvari su mi dobre i uvijek cu ih kupovati...i pozdrav mojim curam s kojima se cujemi nadjem na kavi...

POUKA ;  LIDL JE SMEČE ,EUROPSKI ŠKART-NE KUPUJTE U LIDLA

miu_miu20
Not Ranked
Ženski
Registriran(a): 22.06.2012.
Odgovor na Re: POSAO U LIDL-U (iskustva sadasnjeg djelatnika) 10-22-2012 20:03

Imaju dobre slatkiše pa, pošto sam ovisnik o slatkom...kupujem u Lidlu. :D

Frendica mi se prijavila za posao tamo ali nisu je primili...završila je ekonomsku školu... i ništa!! Ne moš vjerovat. Big Smile

I ne volim što je depresivno, nema muzike...zašto?!? Indifferent

Ana1
Top 500 Contributor
Ženski
Registriran(a): 18.03.2003.
Odgovor na Re: POSAO U LIDL-U (iskustva sadasnjeg djelatnika) 10-25-2012 14:31

napisi pismo inspektoru da dodje u 11 na vecer u inspekciju Wink

mortal-joint
Top 500 Contributor
Ženski
Registriran(a): 07.02.2009.
Odgovor na Re: POSAO U LIDL-U (iskustva sadasnjeg djelatnika) 11-10-2012 20:43

Ana1:

napisi pismo inspektoru da dodje u 11 na vecer u inspekciju Wink

pa da ostanu do jutra na poslu

Odgovor na Re: POSAO U LIDL-U (iskustva sadasnjeg djelatnika) 01-14-2013 20:39

Apsolutno si u krivu!!! Kao nekadašnji djelatnik vrlo sam zadovoljan uvjetima rada, plaćom i voditeljima. Ti si očito samo jedna isfrustrirana osoba koja je nezadovoljna svojim životom i postignutim obrazovanjem te bi voljela da može raditi po svome. Do RVP-a možeš stići srednjom školom, a očito to niti neznaš. Naime vidim da si orjentiran na dalmaciju (marenda) tako da si samo zapeo u krivo radno okruženje. Plaće su odlične za dučan ( uključujući prijevoz i prehranu ) - da bi ju postigao potrebno je malo i namučiti se, ali u radnom okruženju moraš se potruditi izboriti za sebe kao i u svakom drugom poslu ( svugdje ima negativnih ljudi ). Te uz sve navedeno tko na kraju ostaje dobar radnik dobije mogućnost za napredak.

skofik
Not Ranked
Registriran(a): 28.10.2007.
Odgovor na Re: POSAO U LIDL-U (iskustva sadasnjeg djelatnika) 01-17-2013 18:34

Lidl je njemački trgovački lanac i nigdje se iz svega ovoga ne može isčitati da je to politika vlasnika lanca, već su opisani loši međuljudski odnosi u nekoj filijali.

Ne vidim da se itko ikome požalio, bilo upravi tvrtke, bilo inspektoratu, ili slično.

Ne tvrdim da je suprotno, no neznam zašto ljudi to trpe, pišu po forumima, a ne obrate se nadležniminstitucijama.

Firma je švapska i nitko ne more reći da institucije ne djeluju, jer vlasniku nitko ništa ne može, jer je vlasnik politički jak, jer vlasnik vedri i oblači cijelom RH, poput zna se koga.

In vino veritas
Odgovor na Re: POSAO U LIDL-U (iskustva sadasnjeg djelatnika) 01-21-2013 23:05

e moj kompa,ko ti je kriv što si radio u lidlu. Trebao si raditi u semeraru kao ja. Pazi sad:mi tamo nismo radili ništa,a bruto nam je bio 5800kn,za radnog vremena smo išli u shoping po ostalim ducanima,a pred kraj radnog vremena smo poceli udarati po pivama.Kako šefove naučiš tako ti i bude. A ti ronalde 123 si mogao nositi salame i kekse doma i šutiti pa bi bolje prošao :D

Odgovor na Re: POSAO U LIDL-U (iskustva sadasnjeg djelatnika) 05-27-2014 15:06
sve je to istina!!!!!nazalost...i ja tamo radila,pretrpila sam svega isvacega od strane voditeljice ducana,ali i drugih radnika......svasta mi je podmetala,lagala,izmišljala stvari o meni koje nisu bile istina,blatila me pred direktorima,vrijeđala me i ponižavala,gazila ljudsko dostojanstvo,zvala me doma i maltertirala na telefon,a kad bi se javio neko drugi na moj mobitel,poklopola bi slušalicu,,,,ja sam uvijek prva dolazila na posao,ono,nekih 20 min ranije da nebi slucajno zakasnila,a voditeljica bi mi rekla da kasnim na posao(dda stvar bude gora,ona je ta koja je zadnja dolazila na posao,uvijek bi je cekali),voditeljica tog ducana je totalna luđakinja poremecena i takvi ljudi nebi nikako smijeli biti ni šefovi dućana ni nista drugo jer su sramota za ljudski narod koji pošteno radi i pokusava prehranit obitelj i dijecu...UGLAVNOM:nemojte tamo nikad ici radit ,rađe guzice u italiju prat........netreba vam to,imat cete noćne more od tih ljudi,pregazit će vas i unistit.....na kraju kad sam odlučila otić,htjela me je prisilit da potpišem sporazumni otkaz,naravno da nisam...samo sam otišla,a ni platne liste nisam dobivala,onda ljudi moji znate kolko je sati ....ne saljite molbe tamo,poštujte sami sebe i cijenite,jer ko će???
sandgeorge
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 15.12.2013.
Odgovor na Re: POSAO U LIDL-U (iskustva sadasnjeg djelatnika) 05-31-2014 20:11
Meni je Lidl O.K. , bolje od onih hrvatskih dućana gdje rade same ili skoro same ženske .