Fizicki simptomi anksioznosti

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 10 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Fizicki simptomi anksioznosti Poslano: 08-16-2006 21:47 | Zaključano
Zanima me koje sve simptome imate (ili ste imali)! I sam imam problema sa anksioznoscu pa me zanimaju vasa iskustva!
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Fizicki simptomi anksioznosti 08-16-2006 22:04 | Zaključano
"[b]Psiholoski simptomi anksioznosti [/b]su pretjerana plasljivost i strepnja, osjecaj unutrasnje napetosti ili nemira, oslabljena koncentracija, razdrazljivost, pojacana osjetljivost na buku, smetnje spavanja (tesko usnivanje, cesto budjenje tijekom noci, ruzni snovi), oslabljena memorija, cesto zbog oslabljene paznje i koncentracije. [b]Tjelesni simptomi anksioznosti[/b] su lupanje ili preskakanje srca, osjecaj nedostatka zraka ili otezanog disanja, osjecaj stegnutosti u prsima, suhoca usta, poteskoce pri gutanju, nelagoda u trbuhu, nadutost, ucestalo mokrenje, oslabljena seksualna zelja, sum u usima, osjecaj osamucenosti, trnci u nogama i rukama, drhtanje ruku." hmm,,., dakle..od psihičkih imam ovako..smetnje spavanja, ponekad se javlja problem koncentracije i napeta sam dosta često. tjelesni simptomi...drhtanje ruku? bit će od kave :D ne znam..bit ce nelagoda u trbuhu.
borki_
Top 500 Contributor
Registriran(a): 25.09.2003.
Odgovor na Re: Fizicki simptomi anksioznosti 08-16-2006 22:07 | Zaključano
ljudi dajte nemojte čitat te medicinarske knjige ! Evo uzmi si medicinsku ENCIKLOPEDIJU i ako si ne nakalemiš bar dvajst bolesti malo sam reko....ja sam si našo...upalu grla:malu,srednju i veliku...sluznicitis...krive nožne palce...zaduh...ekstrasistole....tumor znači izraslinu pa ih imam tone...:D:D:D

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Fizicki simptomi anksioznosti 08-16-2006 22:10 | Zaključano
> ljudi dajte nemojte čitat te medicinarske knjige ! > > Evo uzmi si medicinsku ENCIKLOPEDIJU i ako si ne > nakalemiš bar dvajst bolesti malo sam reko....ja sam > si našo...upalu grla:malu,srednju i > veliku...sluznicitis...krive nožne > palce...zaduh...ekstrasistole....tumor znači > izraslinu pa ih imam tone...:D:D:D to je istina..evo ja sam si na ovu temu našla par bolesti samo tako :D
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Fizicki simptomi anksioznosti 08-16-2006 22:13 | Zaključano
znojenje,lupanje srca,bol u mišićima,ostajanje bez daha...nema određenog razloga za anksioznost...to sam malo prekopala po literaturi....Malo mi je čudno da se ona javi "iz čista mira".Ja je imam prije obavljanja nekog teškog posla,prije sam je imala pred ispite...premda,moram priznati ponekad sam uznemirena bez nekog povoda...i osjećam je...
borki_
Top 500 Contributor
Registriran(a): 25.09.2003.
Odgovor na Re: Fizicki simptomi anksioznosti 08-16-2006 22:14 | Zaključano
zanoktica (ranica na noktu) ima svoj medicinski izraz i tretman. a kamoli ne nešto delikatno kao duša. s tim da ponekad možeš bit zdrav a da si SAM NAPRAVIŠ BOLEST...ja sam bio na pregledu za životno osiguranje i na ekg-u sam počeo ubrzano disat i srce počelo tuč jer je medicinska seka bila komad i po :D

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Fizicki simptomi anksioznosti 08-17-2006 9:26 | Zaključano
Vidim da je to neki strah za koji nisam čuo. Ali sad jesam :) Strah je višestran i treba ga definirati. Ali imamo i podsvjesne strahove koji su iz djetinjstva kojima uzroka ne znamo. Ali možda si samo zaljubljen, a netko od tebe konja pravi. Prijatelju, vjeruj mi da dobro razmišljaš ako razmišljaš u sklopu 10 Božjih zapovijedi (lijekova). Oni odnose sve strahove i daju ti sretan život. Kao Mojsiju što je obećao učiniti ću ti potomstva koliko je na nebu zvijezda. Samo mi budi vjeran. No da se vratim. Strah nas hvata na nepoznatom teritoriju. A koje je to? Ono u kojem nemamo sigurnosti i čvrsatog temelja. Postoji još i stanje gdje ljudi od tebe prave luđaka, a dobro znaš da lud nisi. Imaš strahova jako puno, ali svaki se rješava na takav način da znamo da ima netko (Bog) tko bdije nad nama i čuva nas. Pazi a nas, voli nas i ako namse i nešto dogodi idemo njemu. Kad si to posvjestimo, nikoji prostor nam nije nesigurnost i znamo gdje smo, što činimo i gdje idemo. Tad strah nestaje i u tamu dolazi svjetlo. Nemoj popušiti onu foru ti si lud.
tempera3_
Top 75 Contributor
Registriran(a): 09.11.2005.
Odgovor na Re: Fizicki simptomi anksioznosti 08-17-2006 9:31 | Zaključano
. [b]Nemoj popušiti onu > foru ti si lud.[/b] Naravno...pr tom se moraš držati one...Da nije bitno šta se govori...nego ko ti to govori......(i da nemoj čitati ove Jerdanove postove ..more ti to dati krivu sliku o čoviku...zapravo je potpuno psihofizički ispravan)O:);):D

"optimista-"]

"pogled + osmijeh = svjetlucave oči"!

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Fizicki simptomi anksioznosti 08-17-2006 12:14 | Zaključano
vidim da je od ove...usput teske bolesti..mozda vam se ne cini tako..ispala velika sala...nazalost, tesko je kad dobis masu tableta jer ne spavas..jer se pocnes jako trest ako se uzrujas..jer ti srce zna toliko lupat da mislis da ces dobit infarkt..dogodi se da 4 dana ne mozes zaspat..a inace koncentracija ti pada na nulu kad imas problema s anksioznoscu..a o razdrazljivosti da ni ne govorim..
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Fizicki simptomi anksioznosti 08-17-2006 12:55 | Zaključano
> vidim da je od ove...usput teske bolesti..mozda vam > se ne cini tako..ispala velika sala...nazalost, tesko > je kad dobis masu tableta jer ne spavas..jer se > pocnes jako trest ako se uzrujas..jer ti srce zna > toliko lupat da mislis da ces dobit infarkt..dogodi > se da 4 dana ne mozes zaspat..a inace koncentracija > ti pada na nulu kad imas problema s anksioznoscu..a o > razdrazljivosti da ni ne govorim.. kako se to liječi? ja imam ponekad ozbiljnih problema sa koncentracijom i zna se dogoditi period kada užasno loše spavam pa samim time drugi dan ne funkcioniram najbolje..slike mi prolaze u "flashu" kao da proživljam taj dan "spavajući" onda je čovjek odmah i razdražljiv :O :_|
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Fizicki simptomi anksioznosti 08-17-2006 21:18 | Zaključano
www.depresija.org