ct glave

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 11 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
ct glave Poslano: 01-17-2007 7:01 | Zaključano
može li mi netko reći šta se sve točno može očitati u ct nalazu? dal se vidi i stanje stijenki krvožilja, dali ima ovapnjenja?
vec031
Not Ranked
Registriran(a): 11.08.2006.
Odgovor na Re: ct glave 01-18-2007 13:22 | Zaključano
eo ja sam neki dan bio na CT-u koljena...i vidi se recimo neki komadici kosti koji su otpali...a sad za mozak ne znam...ali bolje idi za glavu na magnetski rezonancu...to sve pokaze
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: ct glave 01-19-2007 6:42 | Zaključano
ne pitam za sebe. a inače, doktori su već odredili ct jer manje šteti.tnx
krju
Not Ranked
Registriran(a): 08.09.2005.
Odgovor na Re: ct glave 01-19-2007 7:44 | Zaključano
> može li mi netko reći šta se sve točno može očitati u > ct nalazu? dal se vidi i stanje stijenki krvožilja, > dali ima ovapnjenja? vidi se da...
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: ct glave 01-19-2007 11:28 | Zaključano
hvala i tebi ;)
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: ct glave 01-20-2007 1:04 | Zaključano
> ne pitam za sebe. a inače, doktori su već odredili ct > jer manje šteti.tnx od cega ? sam po sebi, [b]CT je najstetniji[/b] sto se tice tih elektronsko-magnetno-nuklearnih snimanja. radi se oko 10-ak slika, a za svaku slika radi se jedan rentgenski snimak. ako slikaš pluća na CT-u prakticno znaci da te deset puta "fotkaju". sa rentgenom. MR se ne moze ni priblizno usporediti sa CT-om jer se ne radi o radioaktivnom zracenju. ;) osim toga, MR daje neusporedivo preciznije snimke. prednost CT-a je jedino u "brzini", a i nesto je precizniji od klasicnog rentgena. i mislim da se ne ceka toliko dugo kao za MR. Poruka je izmijenjena od: ztiz
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: ct glave 01-22-2007 11:06 | Zaključano
neurologove riječi, šta da ti kažem
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: ct glave 01-22-2007 12:33 | Zaključano
clee, možda je ct najštetniji, ali sumnjam da budeš umrla od toga... sama sam išla na ct glave ( glava me boljela za popizdit, sva sreća nije bilo ništa ozbiljnoga) i ništa mi se nije dogodilo, tj nije bilo posljedica.. ako je moguće idi kod neurologa Vida Demarin. dr. med., spec. neurolog. Klinika za neurologiju, KB Sestre milosrdnice, Referentni centar za neurovaskularne poremećaje Ministarstva zdravstva Rh, Vinogradska c., 29 Zagreb žena je fenomenalna i sve lijepo razjasni, objasni što god te zanima :) eto to je moja topla preporuka :)
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: ct glave 01-22-2007 16:11 | Zaključano
> ništa mi se nije dogodilo, tj nije bilo posljedica... kako znaš da nije ? :D salim se. mislim, ne znam kakve posljedice mislis da snimanje moze imati :D , ali ako si planiras imati djecu, nije ti u cilju da svako malo ides na rentgen. ;) ako to netko i mora, onda treba to barem vremesnki razvuci. fora sa CTom je ta da se u kratko vrijeme izlazemo vecem zracenju nego sa klasicnim rentgenom. btw, kad smo vec kod toga, što se tiče rentgenskog snimanja, najbolje se "spere" zracenje tako da se odmah nakon slikanja otušira bar 10 minuta i opere sa mrezicom ili slicnim. poviseno zracenje se zadrzava na kozi krace vrijeme a voda je poznata kao "odvodnik" i zastita kod bilo kakvog zracenja. Poruka je izmijenjena od: ztiz
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: ct glave 01-22-2007 21:06 | Zaključano
> > ništa mi se nije dogodilo, tj nije bilo > posljedica... > > kako znaš da nije ? :D pa sad, malo me hiće :D ali nish više nego prije :D ;) >salim se. mislim, ne znam > kakve posljedice mislis da snimanje moze imati :D , > ali ako si planiras imati djecu, nije ti u cilju da > svako malo ides na rentgen. ;) ako to netko i mora, > onda treba to barem vremesnki razvuci. fora sa CTom > je ta da se u kratko vrijeme izlazemo vecem zracenju > nego sa klasicnim rentgenom. > > btw, kad smo vec kod toga, što se tiče rentgenskog > snimanja, najbolje se "spere" zracenje tako da se > odmah nakon slikanja otušira bar 10 minuta i opere sa > mrezicom ili slicnim. poviseno zracenje se zadrzava > na kozi krace vrijeme a voda je poznata kao > "odvodnik" i zastita kod bilo kakvog zracenja. a čuj, na početku sam se bunila ( što se tiče ct a) gdje mi je doktorica rekla kratko i jasno , citiram : " dobro gospodična, jel sam ja tu doktorica ili vi?" :D i tu je razgovoru bio kraj :D to mi je bio prvi ct u životu i nadajmo se zadnji :)) Meni su ti rekli da je štetno snimanje i pluća, pa jbg ljudi idu na ta snimanja. Na moju sreću, jedino snimanje koje sam u životu obavila je upravo to snimanje, ct glave. ;) btw hvala na informacijama, dobro je to znati ;)
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: ct glave 01-23-2007 6:46 | Zaključano
> clee, možda je ct najštetniji, ali sumnjam da budeš > umrla od toga... > sama sam išla na ct glave ( glava me boljela za > popizdit, sva sreća nije bilo ništa ozbiljnoga) i > ništa mi se nije dogodilo, tj nije bilo posljedica.. > > ako je moguće idi kod neurologa Vida Demarin. dr. > med., spec. neurolog. > Klinika za neurologiju, KB Sestre milosrdnice, > Referentni centar za neurovaskularne poremećaje > Ministarstva zdravstva Rh, Vinogradska c., 29 Zagreb > > žena je fenomenalna i sve lijepo razjasni, objasni > što god te zanima :) eto to je moja topla preporuka :) eto, nisam pitala radi sebe ali mogu govoriti i iz za sebe jer ću to morati obaviti i ja. dakle, vjerujem da ništa neće biti al ipak ponekad me strah. neugodno mi je bilo i samo snimanje pluća... još neznam al mene šalju u bolnicu u mom gradu tako da neću moć kod tvoje doktorice al svejedno, možda jedan dan zatreba;) hvala ti puno
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: ct glave 01-23-2007 6:52 | Zaključano
> kako znaš da nije ? :D salim se. mislim, ne znam > kakve posljedice mislis da snimanje moze imati :D , > ali ako si planiras imati djecu, nije ti u cilju da > svako malo ides na rentgen. ;) ako to netko i mora, > onda treba to barem vremesnki razvuci. fora sa CTom > je ta da se u kratko vrijeme izlazemo vecem zracenju > nego sa klasicnim rentgenom. > > btw, kad smo vec kod toga, što se tiče rentgenskog > snimanja, najbolje se "spere" zracenje tako da se > odmah nakon slikanja otušira bar 10 minuta i opere sa > mrezicom ili slicnim. poviseno zracenje se zadrzava > na kozi krace vrijeme a voda je poznata kao > "odvodnik" i zastita kod bilo kakvog zracenja. ok, hvala i tebi:) kakva mrežica??? čini mi se da je subclavia bila pisala da povečana doza vitamina c isto koristi nakon zračenja... i još jedno pitanje. prije 2 godine sam 2 puta slikala pluća-zabunom doktora-u tjedan dana i jednom sinuse prije godinu dana. jeli to sve skupa previše?