Mica mačkurina :) - informacije

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 46 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Mica mačkurina :) - informacije Poslano: 05-25-2004 22:45 | Zaključano
E ovak s koliko mjeseci se može uzet malo mače od roditelja? Koliko mu otprilike treba da se nauči na wc? Se smije sam ostavit u stanu ako ima mjesec dana? Koliko su opasni za kožne predmete i drvenariju? Se treba cijepit ili nešto? Koliko to dođe? Jel im se trebaju kanđe rezat? Se smiju kupat i koliko često? I ako još ima netko nešto za dodat samo dajte Hvala
sara_
Top 50 Contributor
Ženski
Registriran(a): 06.03.2003.
Odgovor na Re: Mica mačkurina :) - informacije 05-26-2004 0:57 | Zaključano
> E ovak s koliko mjeseci se može uzet malo mače od > roditelja? [b]mace treba ostati sa majkom dva mjeseca.[/b] > Koliko mu otprilike treba da se nauči na wc? [b]nauci se sa jedno dva mjeseca starosti. ako je uz majku onda ga ti ne moras uciti jer ono nauci uz nju, a ako si ga dobio prije dva mjeseca starosti onda ga ucis da koriti litterbox na taj nacin da ga u odredjeno doba dana i poslije jela malo stavis u kutiju. mozes i namociti toaletni papir u vodi pa mace malo dolje natrljati s njime i odmah ga staviti na pijesak. mace se obicno odmah nakon toga pomokri jer ga hladnoca iziritira. na taj nacin mace uci, tj. povezuje odlazak na pijesak sa mokrenjem. >[/b] > Se smije sam ostavit u stanu ako ima mjesec dana? [b]pa ne znam koliko dugo bas ga planiras ostaviti samog... par sati smijes.[/b] > > Koliko su opasni za kožne predmete i drvenariju? [b]opasni su. njihove kandzice stalno rastu i stalno ih moraju ostriti i potkracivati. moje imaju drvo u dvoristu, ali bome znaju zagrebati i namjestaj >[/b] > Se treba cijepit ili nešto? Koliko to dođe? [b]moras cijepiti. pogotovu je bitan rabijes. mislim da je on i zakonski obavezan. ostale vakcine su protiv macije leukemije i jos neke... joj zaboravih za sta su... budem pgledala pa ti javim ako ti treba...[/b] > Jel im se trebaju kanđe rezat? [b]ja svojima ne rezem, ali neki i to rade... ali to je skupo... >[/b] > Se smiju kupat i koliko često? [b][b]naravno da se smiju kupat. mozda jednom mjesecno. ja svoje rijetko kad kupam.[/b][/b] > I ako još ima netko nešto za dodat samo dajte [b]ako ti treba jos stogod slobodno pitaj... ;) nadam se da sam barem malo pomogla...[/b] Poruka je izmijenjena od: sara_

Emoticon

MARIO_2
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 26.03.2003.
Odgovor na Re: Mica mačkurina :) - informacije 05-26-2004 7:46 | Zaključano
> E ovak s koliko mjeseci se može uzet malo mače od > roditelja? ja znan lika koji to čini nakon 2 dana > Koliko mu otprilike treba da se nauči na wc? ovo je šala jel tako? > Se smije sam ostavit u stanu ako ima mjesec dana? pa naravno da smije...piih > Koliko su opasni za kožne predmete i drvenariju? pravi ljubitelj životinja NIKAD ALI AMA BAŠ NIKAD NE BI IMAO KOŽNE PREDMETE U KUĆI...SRAMI SE > Se treba cijepit ili nešto? Koliko to dođe? ma kakva cjepiva > Jel im se trebaju kanđe rezat? triba li tebi rizat nokte? ako oš riži ako neš nemoj > Se smiju kupat i koliko često? smiju...uglavnom na silu u lokalnu rijeku ...ne u kanalizaciju jer ima ćika od cigareta > I ako još ima netko nešto za dodat samo dajte > Hvala nema ništa Bog te blagoslovio

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Mica mačkurina :) - informacije 05-26-2004 8:46 | Zaključano
> E ovak s koliko mjeseci se može uzet malo mače od > roditelja? Dobila sam moju macu kad je bila nekih 4 tjedna stara. Morala sam ju uciti jesti, odnosno piti. :) > Koliko mu otprilike treba da se nauči na wc? Prvi dan kad sam ju donijela kuci, uneredila se iza fotelje. Pokazala sam joj gdje to treba obavljati, i od tog dana koristi svoj wc. Trebao mi je jedan jedini dan za to, a bila je, kao sto rekoh, oko 4 tjedna stara. > Se smije sam ostavit u stanu ako ima mjesec dana? Takodjer je od prvog dana ostajala sama po cijele dane, jer imam nazalost takvo radno vrijeme. U pocetku je onako maljusna samo spavala, a poslije se pocela i igrati, provoditi vrijeme u prozoru, ali je od pocetka valjda tako navikla. > Koliko su opasni za kožne predmete i drvenariju? Vrlo opasni. Iako sam joj nabavila sve moguce rekvizite gdje moze ostriti svoje kandze, ona i dalje unistava moju koznu sofu, tapete, drvena vrata, noge od stola, cak je i stolnjak planuo. > Se treba cijepit ili nešto? Koliko to dođe? Ja sam ju cijepila kad je bila oko 9-10 mj stara. Veterinar mi je rekao da to ne radim dok je jos jako mala/mlada. Mislim da me je cjepivo kostalo oko 70tak Eura, ukoliko se dobro sjecam. > Jel im se trebaju kanđe rezat? Ne znam, i ne radim to. > Se smiju kupat i koliko često? Smiju se i kupati, a preporucuje se i cesljanje- pogotovo ako je u stanu, jer ces tada imati manje njene dlake svugdje.
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Mica mačkurina :) - informacije 05-26-2004 9:15 | Zaključano
Hvala na odgovorima zasad Ali ovo grebanje namještaja mi se uopće ne sviđa, morat ću očito zatvorit sobu da sofu ne uništi kad neće biti pod nadzorom Kada odraste jel onda isto tako grebe?
Kiana
Top 500 Contributor
Registriran(a): 17.09.2003.
Odgovor na Re: Mica mačkurina :) - informacije 05-26-2004 9:18 | Zaključano
> Kada odraste jel onda isto tako grebe? >>> Onda još bolje...;) Pogotovo kad ih puknu hormoni...;):p

Naughty but nice....

Don't worry, it only seems kinky the first time.

Wilted Flower Motivational. Wilted Flower

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Mica mačkurina :) - informacije 05-26-2004 9:19 | Zaključano
Ma sad je velika, i 3 i po godine stara, ali i dalje obozava to grebanje. Sprijecim kad mogu, ali ne mogu uvijek. Zato sam odgodila kupovanje novog namjestaja i popravljanje starog za neka vremena kad se smiri. Hebiga, nekad se moras neceg i odreci radi tih slatkih ludica. :)
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Mica mačkurina :) - informacije 05-26-2004 9:20 | Zaključano
P.S. a koliko mi je tek vunenih pulovera unistila. :D
Seraphica
Not Ranked
Ženski
Registriran(a): 06.08.2003.
Odgovor na Re: Mica mačkurina :) - informacije 05-26-2004 9:34 | Zaključano
Moja je mačka prvo obožavala oštriti pandže na tepihu u dnevnom boravku i na trosjedima :O :O ... a onda je otkrila velike dječje puzle napravljene od one plastične pjene (?) ... i od tada sam mirna što se namještaja tiče... jedino što moram kupovati novu garnituru puzli svakih mjesec dana :D
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Mica mačkurina :) - informacije 05-26-2004 9:41 | Zaključano
Pjenu kažeš? Pa te građevniske pjene u spreju ima za 20kn, super :) I koliko se često mora mjenjat pijesak?
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Mica mačkurina :) - informacije 05-26-2004 9:45 | Zaključano
Seraphice, onda imas srece. Ja sam joj pokupovala sve sto sam mislila da bi moglo pomoci. Ali ona ne odustaje od namjestaja. Mozda je to i do karaktera macke, moja, na primjer, cesto pokusava srusiti slike sa zida, sto sam dosad uvijek uspjela sprijeciti. Najjaca je kad sjedne na pola sobe, i pocne pretuzno mijaukati i gledati u strop. Netko bi se rasplakao kako tuzno mijauce, a ona u stvari- mijauce jer se ne moze popeti na strop! :D
Seraphica
Not Ranked
Ženski
Registriran(a): 06.08.2003.
Odgovor na Re: Mica mačkurina :) - informacije 05-26-2004 9:46 | Zaključano
:^O ... ali mislila sam više na ovako nešto: ... a za pjesak... kad se usmrdi ;) :D ... svaki dan bi trebao pokupiti iz njega ono što maca tamo istrese ;), a kompletno promjeniti pjesak svaki treći dan (otprilike)
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Mica mačkurina :) - informacije 05-26-2004 21:53 | Zaključano
Evo upravo sam dobio mačku :) Stara je oko mjesec dana i zbilja nema nikakve primjedbe. Igra se sama sa sobom, ne grebe drvo, ne mijauče, wc je naučila iz prve, zaspi odmah, jede vrlo malo i pametna je (osim kad lupa glavom kroz staklo :D) Još je jako zatiželjna pa sve njuška oklolo i još ne šljivi vlasnika :D
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Mica mačkurina :) - informacije 05-26-2004 22:07 | Zaključano
1. Kad sam ja uzela mačkicu, imala je mjesec dana 2. Moja se odmah naviknula...uhvatilo ju je, pa je potrčala u pjesak...uf...kak je to bilo smješno...:-) 3. Možeš, ak ne ideš na dva-tri dana, tek kad su starije, onda bi ti ja preporučila da je možeš ostaviti samu! 4. Moja ništa ne grebe...dobro, grebla je tjedan dana po kutnoj garnituri, al sam kupila Friskies sprej, pa pošpricaš gdje treba i onda ne grebe! Ak živiš u stanu onda probaj staviti malo drveta da po tome grebe! 5. Ma ja svoje mačke nikad nisam cjepila, ali cjepivo ti košta oko 60 kuna (barem je tako prije mjesec dana platila moja prijateljica)! 6. Ako mačka stvarno voli grebat po namještaju, onda možeš...ili ako ne želiš da se penje po drvetu...inače, ja ih nikad nisam vodila na rezanje noktiju! 7. Mačka se kupa kad se liže...možeš ih kupat svakih mjesec dana, al ja ih okupam dva-tri puta godišnje! P.S. Ako imaš žensku mačku, onda je probaj sterilizirati...samo ako ne želiš prinove...negdje dalje od Sesveta...kad se skrene na autocestu, ima neka ambulanta...ako imaš penzionera u kući, onda će ti besplatno sterilizirati mačku, samo moraš donijeti odrezak od mirovine! Valjda sam nekaj pomogla!
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Mica mačkurina :) - informacije 05-27-2004 9:18 | Zaključano
Evo konačno sam je uslikao Baš slatko spava :) :x Mica
Prethodna Sljedeća
Stranica 1 od 4 2 3 4   »