UN dijeta:p:D

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 85 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

Egypat
Top 25 Contributor
Ženski
Registriran(a): 13.06.2003.
UN dijeta:p:D Poslano: 02-14-2007 7:01 | Zaključano
zaslužuje svoju temu:D s obzirom da se neki tu izgladnjuju(il se veli izglađuju?:roll:D):p a drugi viču da je štetna. izvolite onda obrazložiti svoje mišljenje:p Poruka je izmijenjena od: Egypat
Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Odgovor na Re: UN dijeta:p:D 02-14-2007 7:12 | Zaključano
kvragu vi i dijeta... a što kad završi dijeta? opet po starom...:) otpast će ti sva ona kosa ako budeš jela samo banane i jabuke...:D
Egypat
Top 25 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: UN dijeta:p:D 02-14-2007 7:18 | Zaključano
pa ne jedu se samo banane i jabuke:D dakle..UN dijeta ide ovak. da ne pričamo napamet:p DORUČAK:je uvijek isti...svih 90 dana voće. Jede se uvijek u paru (2 jabuke, 2 kruške, 2 naranče ili šaka sitnog voća) DIJETA UVIJEK POčINJE PROTEINSKIM DANOM! REDOSLJED SE NE SMIJE MIJENJATI PRVI DAN-PROTEINSKI DAN RUČAK:: Meso (teletina, junetine, nemasna svinjetina, piletina, puretina, pastrva, skuša) kuhano ili pečeno u količini od 3 šnicle, 1 komad kruha (preporučljivi raženi ili crni), i salate u neograničenim količinama. Meso ne pripremati na ulju nego na teflonu ili foliji. Na kraju popiti 2 dcl juhe bez rezanaca. Umjesto mesa mogu se pojesti 3 kuhana ili pečena jaja. Mlijeko i sir mogu se jesti samo ovaj dan. Juha se mora obavezno popiti. Znači, meso ili jaja, odnosno dio mesa možemo zamijeniti sirom (ne miješati sir i jaja). Za salatu možemo uzeti bilo koje povrće (sve povrće koje inače jedemo sirovo) VEČERA:: Isto kao i ručak, ali bez juhe. Treba voditi računa ako smo ručali meso treba i večerati meso, odnosno ako smo kombinirali sir ili jaja. Znači identično ručku samo bez juhe. DRUGI DAN-ŠKROBNI (POVRĆE)[ RUČAK:: Jedan duboki tanjur pun do crte: kuhanog graha, graška, riže ili krumpira začinjeno (svi uobičajeni začini koje inače koristimo:sol, vegeta, papar, kečap, kuhana rajčica, lovor, origano itd.) i komad kruha i salate po želji neograničeno Još: gljive dinstane ili na zaru, mrkva, mahune, tikvice, patliđan, paprike, kiseli kupus bez mesa, posna sarma s rižom, pomfri na 1 žličici ulja, riža dinstana na luku i s mahunama, paprike punjene rižom ili krumpirom kuhane u paradajzu pa zapečene u pečnici, zapečeno povrće (paprika, mrkva, grašak, cvjetača dinsta se zajedno s rižom, staviti biber i vegetu i sve se to zapeče u pečnici), paprikaš. Povrće treba biti kuhano ili dinstano na vodi. Ne stavljati zaprške od brašna ili paprike. VEČERA:: isto kao ručak ali samo pola tanjura, manje kruha i salate TREĆI DAN-UGLJIKOHIDRATNI (TIJESTO) RUČAK:: Kuhano tijesto uz dodatak začina ili pizza samo s kečapom ili bilo koje slano pecivo, količinski poput pizze. Ovaj dan ne treba početi s hrano prije podneva. Može se jesti manje, a češće (malo žganaca bez sira i ulja). VEČERA:: 2 manja komada torte ili 3-4 kolača (knedle) ili 3 kugle sladoleda i obavezno jedno rebro čokolade za kuhanje! ČETVRTI DAN-VOĆNI DAN RUČAK:: raznoliko voće (pola do ¾ kile) VEČERA:: isto kao ručak VRLO JE VAŽNO IMATI SAMO TRI OBROKA U PRIBLIŽNO ISTO VRIJEME SVAKI DAN → Jednom mjesečno treba se jedan dan piti samo voda. Taj dan se naziva VODENI DAN, koji uvijek ide iza voćnog dana, a poslije njega započinje PROTEINSKI. → Kava i čaj mogu se neograničeno piti, samo bez šećera. → Poslije završene dijete treba jesti normalno, s tim da voćni doručak ostaje još 90 dana → Ako se popije sok neka bude bez šećera → ČOKOLADA ZA KUHANJE sprećava alergije koje se znaju pojaviti kod držanja ove dijete. → ALKOHOL JE STROGO ZABRANJEN za cijelo vrijeme trajanja dijete. Ako se želi popiti makar i čašica, dijeta se mora prekinuti 48 sati
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: UN dijeta:p:D 02-14-2007 7:27 | Zaključano
> pa ne jedu se samo banane i jabuke:D ma znam ali tko ti se može obratiti u 8 navečer voćnog dana?
mamare
Not Ranked
Registriran(a): 19.05.2004.
Odgovor na Re: UN dijeta:p:D 02-14-2007 7:27 | Zaključano
Ja sam prezadovoljna :D još ni jednom u desetak dana nisam bila gladna a lakša sam tri kila ;) :D Evo i jedan link za UN-aše :x http://karakterclub.blog.hr/

Egypat
Top 25 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: UN dijeta:p:D 02-14-2007 7:36 | Zaključano
> > pa ne jedu se samo banane i jabuke:D > > > ma znam ali tko ti se može obratiti u 8 navečer > voćnog dana? src="http://www.yatoula.com/gif/smiles/smiley_171.gif" budemo vidli danas:D meni je otišla kila dole, danas je četvrti dan:) na početku ide brže, tijelo izbaci suvišnu tekućinu. i nemrem reč da sam gladna osim dopodne, to je užas:p do ručka. s obzirom da meni trebaju neke 4 kile dole, to je otprilike mjesec dana, ne vidim štetnost u ovakvom jelovniku . pa čak ni za duži period. a danas su na meniju: kruške, suhe brusnice, kivi, naranče, jabuke i bademi:p
Odgovor na Re: UN dijeta:p:D 02-14-2007 7:41 | Zaključano
Svakako zaslužuje svoju temu :) ne samo zbog činjenice da nam se forumaši "izgladnjuju" :p jer odista se ne sjećam nikoga tko je uz ovu dijetu ostao gladan. Ako budem morala, mislim da bi ovo bio moj izbor - prvi i jedini razlog je taj što ne izbacujem ništa od namirnica, sve su skupine zastupljene. A čini mi se da je to jedino i bitno za organizam (pod uvjetom da mi baš ono liječnik zabrani, npr. jaja - ubila bih se). Dijeta je vrlo slična onoj, koju znaju propisati liječnici kad ljudi moraju lagano mršavjeti radi npr. neke operacije, da bi se lakše otopilo salo i prišlo određenom organu, te u slučajevima visokog kolesterola ili slično. (samo ona ide naopako, počinje s voćem i povrćem... ) Mislim, nutricionisti inače ne preporučuju mješanje određenih namirnica, što je većini nas mimo pameti (zašto - ne znam, ali fakat, kad pravimo npr. grah, rijetko tko neće u njega zbubati suhog mesa ili štotijaznam, naredni dan napraviti paštu-fažol ili slično...) Grah napominjem jer će ga svaki nutricionista okaraktezirati "stand-alone" obrokom, tj. obrokom kojemu uz salatu ne nedostaje ništa. Čini mi se da se ovakvim ciljanim kombinacijama može puno toga postići, nije stvar u tome da se nakon 3 mjeseca "vratimo na staru težinu" nego da se promijeni metabolizam, tj. da se i želudac i oko nauče koje se namirnice ne trebaju miješati. (Mogu, hvala bogu, ali ne bi trebale.) Ovo po meni zapravo i nije dijeta nego ciljana ishrana. Pa koliko ljudi se danima nezdravije hrani nego kad bi se hranilo po ovoj dijeti? Masa, masa. Pretpostavljam da se teško u ovaj sustav uklopiti kad se radi, no i nije. Nemamo naviku ponijeti sa sobom doručak ili ručak. Pa nije čovjek idiot ako ponese svoju klopu od doma, nego je valjda pametnije da na poslu pojede nešto "zbrzaka". Nebitno. Ja poznajem ljude koji su bili na ovoj dijeti. Neki su ustrajali, postigli željenu težinu i nisu se više nikad udebljali, s tim da danas jedu količinski sasvim normalno i raznoliko. I popiju čašicu alkohola tu i tamo. Bez posljedica. Poznajem i one koji nisu izdržali 90 dana, pretežno iz razloga što su smatrali da su izgubili dovoljno kilograma. No, i među njima ima onih koji su ostali na težini koju su postigli, a i onih, koji su se vratili na staro. Dakle, metabolizam. U svakom slučaju, kod svake ciljane prehrane, makar sve ovo što možemo naći na netu - lijepo piše - kontrola kod liječnika prije držanja ove ili one dijete, kontrola krvne slike etc. Ne mislim da je ovakva vrsta ciljane prehrane nezdrava. Naprotiv. Kako se organizam nauči na "brzu hranu", tako se može i odučiti. Kako se nauči na premasno, količinski nepotrebno, tako se i odvikne. A ako se malo bolje iščita, čega se to moramo odreći u UN dijeti? Ničega. Jedino što ljudi ponekad zaborave su svakodnevne vježbe, makar pola sata hodanja svaki dan ili sat i pol tri puta tjedno, makar pola sata vježbanja svaki dan ili sat i pol tri puta tjedno, ... zna se zašto. Zapravo, da ja sumiram, kad sam se ovako raspisala - po meni ovo uopće nije dijeta. Znam u tjednu pojesti količinski koliko za jedan dan ove dijete ili obratno, pojesti za jedan dan skoro "cijeli tjedan". Bome se ne osjećam dobro ni u kom slučaju. Eto. Komentar. :)
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: UN dijeta:p:D 02-14-2007 7:44 | Zaključano
jebale vas dijete :D nećete smršavit i amen! :p
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: UN dijeta:p:D 02-14-2007 8:08 | Zaključano
zanima me kako ukomponirate ostatak obitelji u dijetu?... ja bi bez problema smršavio koliko je potrebno da imam vremena za sebe... i to na moj način bez uena...
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: UN dijeta:p:D 02-14-2007 8:14 | Zaključano
rec' mami da ne kuha za tebe :p il cijela femili na dijetu B-)
Egypat
Top 25 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: UN dijeta:p:D 02-14-2007 8:16 | Zaključano
> zanima me kako ukomponirate ostatak obitelji u > dijetu?... ja bi bez problema smršavio koliko je > potrebno da imam vremena za sebe... i to na moj način > bez uena... vrlo jednostavno:) bar meni, ja sam glavni kuhar pa moraju jest kaj im pripremim:D recimo...sutra je na meniju puretina na naglo. moji dobe pomfri uz to, ja ne. al ja si takionak nosim na posao hranu. preksutra jedemo rizibizi i faširane. ja bez faširanih:) onda tijesto s paradajzom. njima šibnem u taj paradajz tunu, sebi ne:) dok ti je voćni dan...kuhaš im kaj hoće, ti gledaš kak jedu i uživaš u suhim brusnicama:D mislim..nisu to neki kerefeki koji se moraju posebno kuhati:) jedino što će i oni jesti malo više nemasno. i lazanje do daljnjega ne radim:p čak sam mislila ić na pizzu jedna dan sa svojima. lijepo uzmemo jambicu..i ja sa svog dijela ogulim sir, šunku, šampinjone i jedem samo tijesto i paradajz:D:p
Odgovor na Re: UN dijeta:p:D 02-14-2007 8:20 | Zaključano
Tko ne može naći toliko vremena za sebe i raspored vlastitog vremena, neće se valjda usuditi ni na što. Pa ni na ovo. Neki ljudi (muškarci i žene) odustali su upravo zbog izgovora da nemaju vremena stalno voditi računa o tome što jedu i kako je problem kuhati posebno sebi a posebno ostatku obitelji. Ma daj... koliko žena onako, iz čiste razmaženosti obitelji, kuha dva ručka uporedo jer "dijete neće ovo, dijete neće ono, ja ne volim ono, muž ne voli ono". Zar se ne radi o tome? Voditi računa što se jede i u kojim količinama, kako i kad? Ovakav način ishrane je, koliko se sjećam, i u svijetu popolovio mišljenja, kako kod liječnika, tako i kod onih koji su se ovako hranili. Srećom nemam odista problema s tim, pa ne bih imala ni kad bih za sebe posebno spremala. Uvijek mogu naći ili izmisliti vremena. Mogu i za gluplje stvari. Uostalom, u svakom slučaju mi je provesti u kuhinji određeni dio vremena a nikad mi nije teško složiti još jedan ručak, barem "napola" ;) Rekoh, ja sam trenutno samo pobornik a bože moj :) Naravno, gdje je pobornika, tu je i protivnika.
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: UN dijeta:p:D 02-14-2007 8:22 | Zaključano
> rec' mami da ne kuha za tebe :p > > il cijela femili na dijetu B-) nevezano za temu:....ti si retardirana koza...over end aut... vezano za temu:... egi, strašno!!! :O... to je mučenje... kuhati i grickati šljive...:D ili oguliti picu...neka sila bude s tobom...:)
Egypat
Top 25 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: UN dijeta:p:D 02-14-2007 8:23 | Zaključano
ma očo, nije ni problem skuhat...sve se skuha za najviše pola sata. kolko ti treba da ispečeš par purećih šnicli na naglo i napraviš salatu? samo trebaš isplanirat unaprijed da ne letiš stalno u dućan:D i nosit hranu sa sobom na posao. il skuhat rižu i grašak, ispeć jaja. i ono kaj jedeš za ručak to je i za večeru. vrlo je jednostavno, i lako se da ukomponirat u jelovnik ostatka obitelji
marija5m
Not Ranked
Ženski
Registriran(a): 13.11.2005.
Odgovor na Re: UN dijeta:p:D 02-14-2007 8:26 | Zaključano
po prvi puta un-ka je i moju kuću ušla prije gotovo 3 godine... tata je odmah rekao : "idem na tu dijetu". i bio je stvarno discipliniran, svega se pridržavao... i tako je skinuo [u]23 kg[/u] u 3 mjeseca koliko dijeta traje... međutim, to je bilo pre,prenaglo pa su se zaredali zdravstveni problemi... problemi sa srcem, tlakom, disanjem... tako da je moj savjet, ako ste na [b]bilo kakvoj dijeti[/b] obavezno odlazite kod svog doktora na kontrole jednom mjesečno. izvadite krv da vidite kako vam jetra reagira na dijetu, kakve su vam masnoće u krvi... kaj se tiče problema "kako uklopiti un s ostatkom familije", problema nema... kad je proteinski dan, osoba na dijeti ne dobije prilog, ostatak familije jede uz meso kaj hoće. na škrobni se jede prilog, a mršavi u familiji :p dobiju i meso. ugljikohidratni dan jedu svi isto (valjda se jedan dan bez mesa može izdržati ;\), a na voćni familija jede kaj hoće. najbolje je nešto kaj se ne moće kombinirati s ostalim danima. kod nas je takav raspored uredno funkcionirao. meni jedino smeta tvrdnja da ta dijeta "mijenja" metabolizam... to je jako glupa tvrdnja jer metabolizam možemo ubrzati jedino uzimanjem što više malih obroka, inače imamo onakav metabolizam kakav nam je zapisan u genima. uglavnom, nisam baš neki fan dijeta... radije ću se najesti ko čovjek, ali kasnije otići trčati ili na steperu odvježbati pola sata duže.
Prethodna Sljedeća
Stranica 1 od 6 2 3 4 5   »  ...  Zadnja >