Dogo Argentino-dresura

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 45 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Dogo Argentino-dresura Poslano: 11-14-2004 18:07 | Zaključano
Molim vlasnike ovih bisera da kazu nesto o svojim iskustvima.Imam kujicu staru 4 mj i vec muku mucim s njezinom svojeglavoscu.Vidim da "sila"(ne mislim na udarce) ne dolazi u obzir.Zna li netko gdje je prekidac?
gnjaz
Top 500 Contributor
Muški
Registriran(a): 23.07.2004.
Odgovor na Re: Dogo Argentino-dresura 11-16-2004 14:57 | Zaključano
Frend mi je imao..... Najljenija psina koju ikad vidjeh!!!! Štenac Bull-terrijera od 2 mj.ju je vukao po dvorištu željan igre.....ova bi jela ili spavala!!! Uglavnom znam da je lik odustao i prodao ju zbog njene nezainteresiranosti za sve povezano s kretanjem ili igrom.... Puno sreće....

..jednostavno nenadjebiv....

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Dogo Argentino-dresura 11-17-2004 18:54 | Zaključano
ja cu ti prenijeti dresuru moga frenda...medjutim, on nije imao dogo argentino nego pit bulla, ali pasmine su slicne. dakle, kupis dva psa muska, iz istog legla, bracu...dajes im da se igraju krvavim svjezim mesom, a igru potices jednim stapom koji na kraju ima usadjen cavao(stenici predivno reagiraju na podrazaj-da vidis kako skakucu:)) kad idu na spavanje, dobro im je glavu obloziti krvavim mesom, tako da se krv cijedi po ocima...(navodno je dobro za san) kad pas dodje u pubertet, dakle kad se pocne traziti i prolaziti kojekakve dileme, e onda mu pred ocima ubijes brata. tako dobijes psihicki odredenog psa.... eto.nadam se da sam barem malo pomogao....:):):)
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Dogo Argentino-dresura 11-22-2004 19:35 | Zaključano
Nauči ga kako može najlakše ubit nešto, tako ćeš mu stimulirat prirodno urođene gene Onda kad postane ubojica onda se hvali pred svima kako si ti faca sa takvim psom
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Dogo Argentino-dresura 11-22-2004 19:55 | Zaključano
hvala na jednom iskustvu vise ali moram reci da moja kerusa nije ni priblizno lijena,dapace!
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Dogo Argentino-dresura 11-22-2004 19:56 | Zaključano
Ishamael..imas vrlo lijepu frizuru..
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Dogo Argentino-dresura 11-22-2004 19:58 | Zaključano
A ljudi moji ako nemate sto pametno za reci,bolje da sutite..ispast cete pametniji..
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Dogo Argentino-dresura 11-22-2004 20:40 | Zaključano
> A ljudi moji ako nemate sto pametno za reci,bolje da > sutite..ispast cete pametniji.. TAKO JE!!! potpuno se slazem...kog vraga imate kenjat tamo neke nebuloze?! btw, drago mi je da ti se svida friz;):)
gnjaz
Top 500 Contributor
Muški
Odgovor na Re: Dogo Argentino-dresura 11-24-2004 9:29 | Zaključano
> Nauči ga kako može najlakše ubit nešto, tako ćeš mu > stimulirat prirodno urođene gene > > Onda kad postane ubojica onda se hvali pred svima > kako si ti faca sa takvim psom Što to onda bar nisi napisao na temu Rodhezian Ridgeback.....ti su se davno koristili za lov na odbjegle robove..... Argentinski pas ,je pas korišten za lov na pume u dotičnoj zemlji.....reagira samo na mačke.....i pritom ne ubija....već ih digne na drvo i čeka dolazak gospodara.... ....jebeni provokatoru :srednji

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Dogo Argentino-dresura 11-24-2004 17:28 | Zaključano
> Što to onda bar nisi napisao na temu Rodhezian > Ridgeback.....ti su se davno koristili za lov na > odbjegle robove..... za lov na lavove. Rodezijski gonic lavova, a ne rodezijski gonic robova. zato taj pas ne bi trebao imati nikakvih mirisa jer je takva selekcija bila,kojeg bi lav namirisao..krk! > Argentinski pas ,je pas korišten za lov na pume u na jaguare
gnjaz
Top 500 Contributor
Muški
Odgovor na Re: Dogo Argentino-dresura 11-24-2004 17:32 | Zaključano
> > Što to onda bar nisi napisao na temu Rodhezian > > Ridgeback.....ti su se davno koristili za lov na > > odbjegle robove..... > za lov na lavove. Rodezijski gonic lavova, a ne > rodezijski gonic robova. zato taj pas ne bi trebao > imati nikakvih mirisa jer je takva selekcija > bila,kojeg bi lav namirisao..krk! > > > Argentinski pas ,je pas korišten za lov na pume u > na jaguare ....svaki dan naučim nešto novo.....

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Dogo Argentino-dresura 11-24-2004 17:46 | Zaključano
Gnjaz nemaš pojma :srednji B-)
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Dogo Argentino-dresura 11-25-2004 10:43 | Zaključano
> Molim vlasnike ovih bisera da kazu nesto o svojim > iskustvima.Imam kujicu staru 4 mj i vec muku mucim s > njezinom svojeglavoscu.Vidim da "sila"(ne mislim na > udarce) ne dolazi u obzir.Zna li netko gdje je > prekidac? nisam vlasnik al evo nešto o njima: evo i stranice od jedne uzgajivačnice iz ST:http://www.cro-lovito.com/ [b]Dogo iako primarno lovni pas koristi se danas kao pas pratitelj i zaštitnik. Bilo je slučajeva da ga se čak pokušao koristiti i kao službenog psa. Obzirom na izraženu osobnost, vrlo jaku volju i osebujan, samosvojan karakter tipičniji za molose, ovaj se pas nije dao lako 'prelomiti' poput ostalih službenih pasa. Kod njega je vrlo izražen osjećaj za pripadnost čoporu i za hijerarhijski rang u čoporu. Stoga se svojem dogou morate znati nametnuti kao vođa čopora da bi vas on cijenio i poštivao. Njegovo se povjerenje ne stječe grubošću, silom ili strogošću, već naprotiv ljubavlju i pažnjom. Ali onom kome uspije pridobiti ovog psa, višestruko vraća ljubavlju, odanošću i zaštitom. Ovaj hrabri pas položit će život za svojeg vlasnika. Hrabrost i strpljenje je pasminsko obilježje dogoa. Inače za njih vrijedi da su to psi s krznom od bijele svile, tijela od čelika i srca od zlata, ali nikako nemojte ovog psa kupovati kao poklon ili igračku za djecu. Dogo nipšto nije igračka iako se s djecom izuzetno dobro slaže posebno zahvaljujući stabilnom karakteru. Vlasnik dogoa mora biti čovjek čvrsta karaktera i izuzetno stabilan, inače će se dogoditi da dogo postane gazda što je izuzetno loše. Gledajući generalno sposobnosti dogoa, mora se istaknuti da je ovo pas s izuzetnim trkačkim sposobnostima, jako hrabar borac, ali nikako nije krvoločan pas. Pas kojemu se vlasnik mora znati nametnuti i pas koji treba prilično kretanja svaki dan. Dakle nikako nije pas za početnika.[/b]
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Dogo Argentino-dresura 11-25-2004 15:07 | Zaključano
Što je to? Ima četiri noge i jednu ruku? Pitbull na dječjem igralištu! :D
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Dogo Argentino-dresura 11-26-2004 23:07 | Zaključano
Dalmatinka hvala..na jednom cd-u o psima se nalazi upravo ova slikica koju si stavila.Doznala sam samo da se kuja zove Saba.I bas ta slika mi krasi radni stol:) ..da,dogoima treba cvrsta ruka ali kao sto si rekla..kad se jednom pridobije povjerenje i postovanje ovog psa,dobijemo vrlo privrzenog i pouzdanog pratioca. Moja prija koja mi je i poklonila ovu kujicu (dakle ima njenu mamu),zna staviti bebu leci,otici do ducana,baciti smece isl...za to vrime kuja ne skida pogled s diteta i u slucaju da se probudi izleti na dvor i zove je nazad. Hocu reci da se protivim mišljenju da nikad ne mozemo znati kad ce pas "puknuti".O da,takve stvari i te kako mozemo predvidjeti ako znamo prepoznati raspolozenja i potrebe svog psa.Sve ima svoj uzrok..ponekad mi se cini da mi je lakse shvatiti psa nego covjeka.Mi smo ti koji smo komplicirani i nepredvidivi..
Prethodna Sljedeća
Stranica 1 od 4 2 3 4   »