zubna proteza

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 4 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

bebac7
Top 75 Contributor
Ženski
Registriran(a): 22.02.2005.
zubna proteza Poslano: 10-29-2007 21:05
ajmo ljudovi... pametne glavice na hrpu i pomagajte... dakle ovako... susjedi je susjed slučajno strgao protezu... zubnu... (ona ju nepažljivo ostavila, on se nepažljivo kretao...) uglavnom... financijska situacija nije baš najbolja (a kome danas je? :roll), a nova proteza je skupa... pa ako netko zna neke cake i cakice, pravila, popuste i sl. kako umanjiti cijenu te proteze... ili dobiti da ju osiguranje plati... ili nešto treće? bila bih vam jaako zahvalna... inače, proteza se nemre popravit... i da... susjeda je umirovljenica, isto kao i muž... mislim da prima invalidsku mirovinu... ideje? pusa vas beba :x

...I da znas, sve sam rebuse resio, ali ipak se ponekad jos zaletim na vetrenjace....

drstom123
Not Ranked
Registriran(a): 20.02.2006.
Odgovor na Re: zubna proteza 10-29-2007 22:35
ne brini ovo su svakodnevni slucajevi.sasvim mi je jasno da je sa financijske strane to grozno.koliko je proteza stara? ako je starija od 5 godina onda gospođa ima pravo na novu protezu preko hzzo-a, ako nije može odnijeti svojoj dr stom da pogleda i proslijedi u zubotehnicki laboratorij na reparaturu. potpune akrilatne proteze nije problem ponovno "zalijepiti" dok vironitke je vec malo teže ali ne i neizvedivo. tko je rekao da se proteza ne može platiti? inace nova proteza AKRILATNA dođe oko 1800 kn dok vironitka oko 2500 kn
bebac7
Top 75 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: zubna proteza 10-29-2007 22:48
> ne brini ovo su svakodnevni slucajevi.sasvim mi je > jasno da je sa financijske strane to grozno.koliko je > proteza stara? ako je starija od 5 godina onda > gospođa ima pravo na novu protezu preko hzzo-a, ako > nije može odnijeti svojoj dr stom da pogleda i > proslijedi u zubotehnicki laboratorij na reparaturu. > potpune akrilatne proteze nije problem ponovno > "zalijepiti" dok vironitke je vec malo teže ali ne i > neizvedivo. tko je rekao da se proteza ne može > platiti? inace nova proteza AKRILATNA dođe oko 1800 > kn dok vironitka oko 2500 kn ona očito ima vironitku... košta ju 2700... ima ju već tri godine... u slučaju da se ne uspije popravit, jel postoji neka rupa u zakonu? neznam, preko nekog drugog da uzme? njoj su potrebniji ti novci nego državi...

...I da znas, sve sam rebuse resio, ali ipak se ponekad jos zaletim na vetrenjace....

drstom123
Not Ranked
Registriran(a): 20.02.2006.
Odgovor na Re: zubna proteza 10-29-2007 23:10
ako se eventualno ne može popraviti, dalo bi se nekaj skemijati.neka traži svoju dr stom ako si je sa njom u dobrim odnosima neka joj napiše i dr med lažnu dg npr da ima dijabetes i onda dr stom na tu dg može tražiti da se gospođi odobri prijevremena promjena proteze zbog promjene sluznice i kosti. to je najvjerojatnije da ce ti prica proci
bebac7
Top 75 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: zubna proteza 10-30-2007 6:38
> ako se eventualno ne može popraviti, dalo bi se nekaj > skemijati.neka traži svoju dr stom ako si je sa njom > u dobrim odnosima neka joj napiše i dr med lažnu dg > npr da ima dijabetes i onda dr stom na tu dg može > tražiti da se gospođi odobri prijevremena promjena > proteze zbog promjene sluznice i kosti. to je > najvjerojatnije da ce ti prica proci puno ti hvala :) ___________________________ Prijatelj je čovjek za koga možemo uvijek biti sigurni da može na nas računati.